Óvodánk 2 csoport műkődésének add lehetőséget, 50 fő férőhellyel.

A csoportszobák berendezése és játékkészlete minden elvárásnak megfelel. Modern, elősegíti a gyermekek egyéni és csoportos fejlesztését.

Nevelő- oktató munkát segíti logopédus, fejlesztő- és gyógypedagógus, valamint pszichológus.

Nyár folyamán megújult az óvodai udvar, mely tartalmas játéktevékenységet biztosít a szabad levegőn való tartózkodás alatt.

Részt vettünk az "Esélyteremtő óvodai" pályázatban , mely a hátrányos és a halmozottan hátrányos gyermekek előmenetelét segíti.

Hitvallásunk: „A mi óvodánkban legfőbb érték a gyermek!”

Olyan családias, befogadó hívogató, nyugodt, szeretetteljes légkört teremtünk gyermekeink számára, ahol biztonságban érezhetik magukat. Itt minden gyermek egyenértékű! Az óvoda nem ad helyetaz előítéletek kibontakozásának sem társadalmi, sem nemi, sem egyéb értelemben. A másságot, egyediséget elfogadjuk, tiszteletben tartjuk!

Óvodánk legfőbb tevékenysége a játék! Törekszünk arra, hogy gyermekeink szabad játékban tapasztaljanak, tanuljanak. Itt minden dolgozó arra törekszik, hogy közös élményeken alapuló, sokszínű: változatos tevékenységeken keresztül fedezzék fel, tapasztalják meg az őket, körülvevő világot. Szeretnénk, ha minden gyermek egyéni fejlettségéhez testi és lelki szükségleteihez mérten szellemileg és fizikailag éretté váljon az iskolakezdésre. Partnerként hívjuk a szülőket az óvodai nevelésünk hatékonyabb megvalósítása érdekében. A környezetünk szűkebb-tágabb megismerésével elősegítjük a nemzetiségükhöz, szülőföldhöz való kötődést.

"Kis gyermekem, csak nézzél szerteszét,
Éretted van itt minden, ami szép."
 Várnai Zseni