Napsugár csoport

love-1672154

Csoportunk

Ebbe a csoportba középső- és nagycsoportos gyermekek járnak. Főként iskola-előkészítő foglalkozásokra fektett nagyobb hangsúlyt az óvodapedagógus.

Projekt rendszerű, témakörökre épített, otthon is követhető heti rend

Rengeteg ünnepi, alkalmi foglalkozás, előadás a szülők bevonásával

Iskola előkészítő utolsó éveseinknek

ZÖLD óvoda, ÓVODAKERT

Programokból néhány részlet: óvodakert ápolása, madáretetés, szelektív hulladékgyűjtés, újra felhasználásra ösztönzés.

BOLDOG óvoda

Havonta egy alkalommal tartunk Boldogságórát: A pozitív érzelmi állapotok elérését, fenntartását és fokozását lehetővé tevő technikák és módszerek tanításával, az intellektuális és szociális fejlődés előmozdítását és a mentális egészség fejlesztését segíti a program.

Roma nemzetiségi óvodai nevelés

A heti projekt témák kiválasztásánál szerepelnek a cigány mesék, mondókák, dalok, énekes játékok és a mozgáshoz kötődő tevékenységek között a roma tánckultúra is. Óvodánkban ápoljuk a roma hagyományokat, alkalmazzuk színvilágukat, hogy a gyermekek minél jobban megismerhessék saját kultúrájukat.

Ovi-Zsaru bűnmegelőzési program

Legújabb programunk, amiben résztveszünk. A főként a nagycsoportos korosztály számára kidolgozott bűn - és baleset-megelőzési témájú program célja a gyermekek áldozattá válásának megelőzése, biztonságérzetük erősítése, és annak elősegítése, hogy szükség esetén tudjanak és merjenek segítséget kérni a rendőrtől. Ezért került kidolgozásra az „Ovi-zsaru” elnevezésű játékos, figyelemlekötő, közvetlen kommunikációra építő megelőzési programsorozat. Az óvodai foglalkozásokon és az otthoni feladatokon keresztül szerepet vállal benne az egyenruhás rendőr, az óvodás, az óvónő, a szülő, akár a nagyobb testvér, nagyszülő is
Szeginé Institórisz Mária

Óvodavezető/óvodapedagógus barkanyovi@freemail.hu +36 20 232 2214